Рада вітати Вас на сайті

Рада вітати Вас на сайті

Поради вихователям

” Весна зустрічає друзів
( інтегроване заняття з математики, розвитку мови, грамоти,
малювання з дітьми старшого дошкільного віку )

Програмовий зміст:
 - Продовжувати  вправляти  дітей  у  кількісній  і  порядковій  лічбі, викладанні натурального ряду чисел, називанні відповідних цифр; порівнювати числа 5 і 6 на основі дій з конкретними множинами; формувати уявлення про частини доби, їх послідовність; закріпити знання про геометричні фігури, їх назву, особливості; вправляти у вмінні орієнтуватись у просторі і на аркуші паперу (вгорі -внизу, праворуч - ліворуч і т. ін.);
- продовжувати вчити виразно декламувати улюблені вірші, передаючи засоби інтонаційної виразності, чітко промовляти знайомі скоромовки;
-  закріпити вміння визначати певний звук у слові, його місце (на початку слова, всередині, в кінці), ділити одно-дво-трискладові слова на склади; придумувати речення з певною кількістю слів на задану тему;
- удосконалювати   вміння   самостійно   створювати   візерунок   для паперових писанок із знайомих елементів, чергуючи їх за кольором, величиною, формою; закріпити прийоми декоративного малювання; розвивати логічне мислення, кмітливість, активну зорову і слухову пам'ять, увагу;
виховувати інтерес до занять, бажання працювати самостійно.

 Матеріал :
Лист від Весни, смужки паперу з цифрами (гра "Знайди цифрі своє місце"); смужки для викладання, предметні картки - грибочки, ягоди, набори цифр, плакат до гри "Знайди зайву фігуру, поясни чому", паперові квадрати, прямокутники (розміром півальбомного аркуша), конверти з різнокольоровими геометричними фігурами; вірші про частини доби; м'яч; ігри "Знайди предмету своє місце", "Склади пірамідку"; паперові писанки, пензлі, серветки, зразки подарунки від Весни.

                                          Хід заняття
Вихователь разом з дітьми заходить до групової кімнати  і знаходить
лист від красуні Весни:
"Дорогі друзі! Я вітаю вас з цією чудовою порою року, коли вся природа оживає, все цвіте, буяє. Знаю, ви готуєтесь стати школярами, от і я разом зі своїми друзями-звірятами прислала вам цікаві завдання, щоб перевірити чи готові ви до школи. І якщо ви виконаєте їх - отримаєте від нас подарунок".
Вихователь: -  Я думаю, ми з вами, діти, впораємося із завданнями:
- Зручно, діти, всі ставайте, голівку вище піднімайте, мене слухайте усі,
бо знання потрібні всім.

Гра "Весняна лічба" ( вихователь промовляє число і пропонує певній
дитині продовжити рахувати далі 1,2...    4,5... перший... шостий... і т.д.)


І завдання від Весни - гра "Знайди цифрі своє місце"
( кожна дитина отримує смужку паперу, де потрібно вписати пропущені цифри, смужки з різними пропущеними цифрами - робота за столами)
   1

  3
  4

6

8

10

● ІІ завдання - гра "Допоможи"
Вихователь: - Зайчик з ведмедиком засперечались, хто більше назбирав чи зайчик - грибочків, чи ведмедик - ягід?
- Викладіть на верхню смужку всі грибочки, скільки грибочків? (5) На нижню смужку викладіть всі ягідки, скільки їх? (6) Чого більше, менше? Яке число більше (менше) 5 чи 6? Хто з звірят більше назбирав?
- Що треба зробити, щоб грибочків і ягід стало порівну?
 ● Гра "Знайди зайву фігуру, поясни чому" ( діти називають геометричні фігури, що розміщені в ряд, визначають яка зайва, чим відрізняється від інших, пояснюють, (діти стоять біля дошки )

III завдання - гра "Частини доби"
( лисичка пропонує відгадати назви частин доби, про які говориться у віршах, (діти сидять на килимку):
- Прокукурікав півень, і сонечко зійшло, пастух жене на пашу худобу за село, ми вдягнені й умиті, а на столі сніданок, і знають всі на світі, що це почався... ранок
- На відпочинок сонце сховалось за тополі, і сутінки з віконця повзуть до нас
поволі, вже мама й тато вдома, вечеряє малеча, людей долає втома - прийшов на землю... вечір
- На машині швидко їду, сам педалями кручу. Я б оце вже пообідав, бо награвся досхочу! Мама каже: "Тихше треба, щоб не врізатись у пень". Тепле сонце, чисте небо, ой який же гарний... день
- Чомусь так темно в хаті, і радіо мовчить, поснули мама й тато і хлопчик в ліжку спить. Залізло кошенятко в куток, на теплу піч, В кошарі спить ягнятко - усіх приспала... ніч
- Сонце глянуло в кімнату, зацвірінькали пташки: - Годі спати! Годі спати! Прокидайтесь малюки!... ранок
- Йшла дівчина спочити на краю села, розчесала довгі коси, чорні мов смола.
 Он показує нам сич, чорні коси чеше... ніч
- Я лягаю спати вчасно, сплю і бачу щось вві сні, а там часом світло гасне в тому й іншому вікні., вечір
- Нечутною ходою великий білий бик підійде під віконце та в шибу рогом - штрик!
 І стуку не наробить, і шиби не поб'є, А тільки стане видно в хаті все як є... день

IV завдання
Вихователь: - Журавлі летіли до нас через країну, де було дуже багато чудових килимів з різними візерунками. Розгляньте, ось ці, 2 килимки, зверніть увагу, де розміщені різнокольорові геометричні фігури (на запам'ятовування вихователь дає 1-2 хв.), дівчатка уважно розгляньте прямокутний килимок, хлопчики - квадратний, (вихователь закриває зразки килимів).
- Викладіть, по пам'яті візерунки на килимках: дівчатка на прямокутнику, хлопчики на квадраті (робота за столами).

Фізкультхвилина- гра "М'яч" ( промовляючи слова, діти передають м'яч
по колу, один одному, у кого м'яч зупиниться, той повинен прочитати вірш, скоромовку чи загадати загадку)
           - М'ячик, ти веселий і прудкий, ти завзятий і дзвінкий,
       м'ячик, ти котись, котись і на віршик зупинись.

V завдання - гра "Знайди предмету своє місце"
Вихователь: - Їжачок розклав на поличках різні предметні картинки, ви повинні
вибрати одну картку;  довільно рухаючись по групі, за сигналом вихователя,
потрібно знайти своє місце: біля букви "К" стають діти, на картці яких предмет
назві якого є звук "К" (так само "Р", "Ч")
- Що в тебе зображено? Де знаходиться звук "к" у слові "колесо"?
(запитання такого типу ставимо декільком дітям)
- Чому ти, Оленко, стала біля букви "р"? Де знаходиться звук "р" у слові "барабан"?

VI  завдання -  гра " Склади пірамідку "
Вихователь: -  Ворона пропонує пограти в гру "Склади пірамідку". На плакаті зображена піраміда з трьох смужок, у першу, синю смужку потрібно поставити картку, на якій зображено предмет  назва якого має три склади, у другу, червону - два склади, у третю, жовту - один склад.
- У кожного з вас, на столі лежить одна предметна картинка, ви  повинні назвати
предмет, визначити кількість складів і покласти у відповідну кишеньку.
● Гра ” Придумай речення про весну ”
( діти придумують речення про весну, називають, визначають кількість слів у
реченні )

Вихователь: - З приходом весни ми святкуємо свято Великодня, тож Весна пропонує вам розмалювати паперові писанки, слухаючи чудову весняну музику.

● в кінці заняття діти отримують подарунки, які передала їм Весна
  ( книжки, фрукти ).


Хто людям добра бажає,  той і сам собі має ”
( заняття з дітьми старшого дошкільного віку з морального виховання )

Програмовий зміст:
●   розвивати уявлення дітей про такі поняття моралі, як доброта, чуйність,
      уважність ввічливість;
·        формувати уявлення про те, що добра, чуйна людина завжди допомагає іншим,   поважає, піклується;
·        формувати вміння граматично правильно будувати прості і складні речення,   використовуючи при розповіді елементи виразності;
·         продовжувати вчити оцінювати вчинки дійових осіб, поведінку людей,
      добирати ввічливі слова за ситуацією, використовуючи свій словниковий запас,  
      читати вірші, прислівя про доброту;
·         розвивати емоційне мовлення, уяву, память, мислення;
●   виховувати чуйність, доброту, доброзичливість, почуття взаємоповаги,
      готовність прийти на допомогу.

                                                Хід заняття
Вихователь:  -     Встала вранці я на ґанок і сказала: " Добрий ранок "!
                              Сонцю, полю і травиці, добрим людям, тихій річці,
                             "Добрий ранок", світе мій, мирний, чистий, голубий!"
- Діти, до кого я привіталась вранці? Так, я привітала новий день, сонечко, поле, травичку, чистий і прозорий ранок. І тому у мене так добре, так тепло на серці.
Тож давайте привітаємось один до одного, і тоді у вас у нас буде тепло і радісно
на душі,  бо привітання - то побажання добра.
Дитина -    Ти прокинься рано-рано, лиш над містом сонце встане,
привітайся з ластівками, з кожним променем ласкавим,
сам гарненько вмийся, сам швиденько одягнися,
підійди до тата й мами і скажи їм: " Добрий ранок "! Дитина -    Я знайомих як зустріну, привітаюсь неодмінно:
- Добрий ранок, добрий день!
А прийду в дитячий сад - привітаюсь до малят. Дитина -    Доброго ранку, - мовлю за звичаєм,
Доброго ранку, - кожному зичу я,
Доброго дня вам, - людям бажаю, вечором добрим стрічних вітаю.
І посміхаються в відповідь люди, добрі слова ж бо для кожного любі.
Вихователь:  - А чи можна бажати людям добра із злим виразом обличчя?
- Яке повинно бути обличчя, коли дитина чи людина вітається і бажає добра?
Вихователь пропонує дітям  щось побажати одне одному і привітатись.
Вихователь: - Коли людина вітається, вона бажає іншій добра і від цього стає приємно на душі і серці, від цьго люди стають добрішими, ласкавішими одне до одного. Але крім слів привітання є інші, про які знаєте і ви, якщо їх говорити від чистого серця, то вони роблять чудеса.
Вихователь: - Хто із вас знає які це "чарівні" слова, чи потрібні вони вам?
- Давайте зараз з вами подивимось,  а що про це думають діти з оповідання В.Сухомлинського " Як важко бути людиною".

Декілька дітей і вихователь показують іншим дітям драматизацію уривка оповідання В.Сухомлинського ” Як важко бути людиною ” .
Ведуча:       Діти поверталися з лісу, вони ходили в далекий похід. Втомлені, знесилені діти ледве дійшли до хутірця, зайшли в крайню хату, попросити води.
Діти : - Тьотю, дайте нам води напитись!
Жінка витягла води з криниці і дала дітям кухлик, а сама пішла до хати (дівчинка імітує, що принесла воду і сама пішла варити їсти).
● Діти напились води і рушили далі, відійшли з кілометр від хутірця і вирішили відпочити на галявинці, сіли на травичку.
Дівчинка: - А ми не подякували жінці за воду.
Хлопчик : - Справді забули подякувати.
Хлопчик : - Це не велика біда, ми ж не будемо вертатись назад через таку дрібницю?
Дівчинка: - Будемо вертатись.
Хлопчик :  - Чому вертатись? Ми так потомились.
Дівчинка:  - Ми повинні це зробити, якби ми були маленькі телятка, можна було б цього і не робити, а ми ж люди!
Діти повернулись на той хутірець, зайшли до жінки в хату.
Діти: - Спасибі тьотю вам за воду, вибачте що ми були такими не ввічливими,
неуважними.
Вихователь:  - Діти чого вчить нас це оповідання? Чому кажуть: ” Людиною важко бути ?” ( відповіді дітей )

Петрушка: - А зараз, діти, я хочу  допомогти вам стати ввічливими.
 ● ( Петрушка ставить запитання - діти відповідають)
- Ви прийшли в дитсадок, що треба сказати ?
- Вам допомогли роздягнутись, повісити одяг, що треба сказати?
- Вам потрібна допомога від дорослого чи вашого товариша, що треба сказати?
- Ви йшли по групі і випадково когось штовхнули, що треба сказати?
- Чергуючи ви не можете дістати чашки, що треба сказати?

Без стуку, без привітання до групи вбігає хлопчик - смикає за волосся дівчинку, штовхає вихователя, кидає папірці хом’ячку, ламає гілочку кімнатної рослини, кидає іграшки на підлогу.

Вихователь:- Стій, хлопчику, що ти робиш?
Хлопчик:     - А що?
Вихователь : - Ти думаєш, що так зайшовши до нас у групу, ти все зробив вірно?
Хлопчик:     - А що ? (відповідаючи, хлопччик стрибає, шумить, бігає)
Вихователь : - В тебе всі вчинки і дії погані, недобрі, хочеш ми тобі допоможемо, зараз діти опишуть кожний твій вчинок і скажуть як належить його виправити.


Хлопчик за порадою дітей перепрошує дівчинку, просить вибачення у вихователя, виймає папірці у хомячка, ставить гілочку у воду, складає іграшки.
Хлопчик:     - Як гарно, коли робиш все так, як треба, тоді тобі всміхаються, бо знають що ти слухняний, доброзичливий.
Вихователь :   - Діти, а хто з вас знає прислів"я про доброту?
● Діти називають прислів’я : " Хто людям добра бажає, той і сам його має ";
" Не одяг звеличує людину, а добрі діла "; " Добро роби - добро і буде";
" Добро завжди перемагає зло"; " Вітайся з усіма - це твоє здоров"я ";
" Якщо ввічливо попросиш - завжди дадуть"; " Добре слово краще за цукор і мед ";
" Ввічливих і лагідних завжди шанують "; " Щире слово, добре діло, серце й душу
   звеселило"; " Добре слово дім будує, а зле - руйнує".
Вихователь : - Діти, як ви думаєте які "зерна доброти " можна посіяти в лісі?
( гуляючи в лісі не топтати мурашники, не ламати гілля, не руйнувати гнізда
пташок і т.д.)
Дитина: -  Йтиму садом, полем а чи лугом буду я природі вірним другом,
                    не столочу навіть і трави, і скажу їй : "Зеленій живи "!
                    Коли лісом буду я іти теж посію зерна доброти,
                    Побажаю дереву і пташці, щоб жили у мирі й щасті!

Гра ” Мої добрі справи ”
Вихователь пропонує дітям пригадати свої добрі справи, або добрі вчинки і розказати про це. Речення повинно звучати так: "Я сьогодні зробила добру справу, допомогла бабусі принести води".  
  Вихователь :  - Діти, як ми будемо себе почувати, коли будемо говорити один
одному лагідні слова ?
Вихователь : -   Давайте запалимо свічку і посідаємо навколо неї на килимку.
Уявіть, що наше сильне дихання - це погані слова, або погані вчинки, а ніжне дихання - це добрі, лагідні слова і вчинки. Коли ми говоримо щось зле і погане ( вихователь сильно дмухає  на свічку)- свічка потухне. А якщо добре, лагідне (спокійно дихнути
на свічку) - свічка продовжує горіти. Так і наші душі відчувають добро чи зло і відповідають як свічка на сильний або ніжний подихи. А тепер пригадайте всі добрі, ніжні, лагідні слова. Пустимо свічку по колу і кожен скаже до її вогника слово, яке б ви хотіли сказати своєму другові.

 Діти звертаються до свічки зі своїми словами, передаючи її по колу.

Дитина:-Я всміхнуся сонечку:" Здрастуй, золоте".
                Я всміхаюсь квіточці - хай вона цвіте.
                Я всміхаюсь дощику - " лийся мов з відра"Друзям усміхаюся - зичу їм добра!

Вихователь :   - Молодці! Я вражена! Як багато гарних слів ви знаєте. Ви сьогодні

розкрили свої душі, як свічка показала нам свою чарівну магію вогника. Не забудьте, що тільки добре ставлення до інших і навколишнього світу викликає добрі і світлі почуття і емоції. 



Немає коментарів:

Дописати коментар